„Dziewczyny lubią brąz” – jak się opalać bezpiecznie i zdrowo

Nieodpowiedzialne opalanie się jest niewątpliwie szkodliwe, ale ekspozycja na słońce to doskonały, naturalny sposób na wytworzenie witaminy D, niezbędnego składnika optymalizującego zdrowie i zapobiegającego chorobom.  I jak tu znaleźć złoty środek? Kilka wskazówek poniżej.

Moda na jasną skórę trwała aż do XX wieku. Opalenizna kojarzyła się z osobami, które zarabiały na chleb pracą fizyczną. Prawdziwa rewolucja nastąpiła w 1923 roku, kiedy opalona Coco Chanel zeszła z jachtu.  Wywołało to negatywne komentarze, ale od tamtej pory opalenizna stopniowo zaczęła zyskiwać na popularności.

Jednak brak świadomości jak zabezpieczyć się przed promieniowaniem słonecznym naraża ludzi na nadmierne promieniowanie ultrafioletowe (UV), czynnik ryzyka rozwoju raka skóry. Ponadto nadmierna ekspozycja może powodować fizyczne zmiany na skórze, takie jak zmarszczki, piegi czy plamy starcze.

W ankiecie przeprowadzonej przez American Academy of Dermatology (AAD) 80% z 7100 ankietowanych kobiet i mężczyzn stwierdziło, że mają obawy dotyczące raka skóry, ale 72% z nich wciąż uważa, że opaleni ludzie są bardziej atrakcyjni.

20180526_134916

Należy stosować się do kilku podstawowych zasad, by bezpieczne i mądrze wykorzystać dobroczynne działanie promieni słonecznych i pozwolić skórze na wytworzenie witaminy D, potrzebnej do budowy kości i wzmocnienia układu odpornościowego. Podobno witamina D może pomóc w zapobieganiu zachorowaniu aż na 16 różnych rodzajów raka, w tym trzustki, płuc, piersi, jajników, skóry, prostaty i okrężnicy.

  1. Krem do opalania – to podstawa
    Współczynnik ochrony przeciwsłonecznej (SPF)  wydłuża czas, który można spędzić na słońcu, bez dodatkowego uszkodzenia skóry. Wyższe wartości SPF zapewniają lepszą ochronę przed promieniowaniem. Wysokość filtra należy dostosować do karnacji. Ekspozycję na słońce zaczynamy od filtrów wysokich, po kilku dniach możemy zmienić na krem z niższym filtrem. Często, gdy zaczyna się robić ciepło wchodzimy do drogerii i wybieramy „pierwszy lepszy” krem z półki. Zachęcam do zapoznania się z ofertą firmy „Kolastyna”. Klikając w link zamieszczony po lewej , zostaniecie przekierowani na stronę firmy. Nie zachęcam do kupowania produktów przez internet (koszty przesyłki mogą być wyższe niż cena produktu), ale do zapoznania się z dostępną gamą asortymentową. Można przygotować listę potrzebnych produktów i kupić w lokalnej drogerii 🙂
  2. Nakrycie głowy
    Kapelusz z  rondem ochroni twoje uszy, oczy, czoło, nos i skórę głowy a jednocześnie będziesz wyglądać stylowo
  3. Okulary
    Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, należy zwrócić uwagę aby okulary posiadały filtry UV.

Pamiętaj, aby powoli budować swoją tolerancję słoneczną. Nie spiesz się i nie opalaj się w solarium, mając nadzieję na szybkie uzyskanie „bazowej” opalenizny.

Zmieniając temat…Skórzana/zamszowa torebka z pierwszego zdjęcia jest teraz w mega promocji (do wyboru kilka kolorów) 🙂 klik

Jeden komentarz na temat “„Dziewczyny lubią brąz” – jak się opalać bezpiecznie i zdrowo”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s