Czerwony – kolor miłości i odwagi

Kolory, które wybieramy wpływają na nas bardziej, niż nam się wydaje. Projektanci wnętrz używają kolorów, aby stworzyć odpowiedni „klimat” w różnych pomieszczeniach – mogą  inspirować, pobudzać lub uspokajać. Ta koncepcja ma też odniesienie do ubrań. Kolor ma ogromny wpływ na nasze emocje, dlatego poznanie  jego znaczenia jest ważne. Kiedy zrozumiesz znaczenie i moc, jaką posiada kolor, możesz go wykorzystać w odpowiedni sposób 🙂

IMG_20180714_151925

IMG_20180714_151939

Czerwony to kolor krwi i ognia. Kojarzy się z miłością, ciepłem, wrażliwością, ale też przywództwem, odwagą i siłą. Czerwony pozwala szybko skupić uwagę i skłonić ludzi do podejmowania szybkich decyzji. Jest to jednym z powodów, dla których wozy strażackie są zwykle pomalowane na czerwono. Migające czerwone światła oznaczają niebezpieczeństwo lub awarię, podczas gdy światła stopu mają ostrzegać kierowców. W różnych kulturach czerwony ma też różne znaczenia. W Chinach czerwony jest używany na szczęście i reprezentuje dobrobyt. W RPA czerwień jest kolorem żałoby, a w Stanach Zjednoczonych w połączeniu z bielą i błękitem reprezentuje patriotyzm.

IMG_20180714_152347

IMG_20180714_152502_BURST19

Bluzka jedwabna: Lambert, podobna tutaj
Spodnie: Orsay, podobne tutaj, tutaj

Kolor czerwony jest jednym z najodważniejszych kolorów, jakie można nosić. Tłumaczy to jego niezmienną popularność. Czerwony reprezentuje moc i odwagę, dlatego panie często dobierają element garderoby czy akcesoria w tym kolorze a panowie decydują się na czerwony krawat na ważne spotkanie. Ja osobiście uwielbiam ten kolor. Łączę go zazwyczaj z białym, kremowym, granatowym lub czarnym.

IMG_20180714_152518_BURST34~2

IMG_20180714_152201

Ale bądźcie ostrożni – mówi się również, że czerwony pobudza apetyt, więc noście go ostrożnie jeśli dbacie o linię 🙂 Zbyt dużo czerwieni powoduje utratę temperamentu, pobudzenie i złość. Z tego powodu unikam całych stylizacji w kolorze czerwonym. Moim zdaniem najlepiej jest użyć jednego większego elementu (np. spodnie). Drugi czerwony element musi być już mniejszy. Czerwień nadaje danemu elementowi silny akcent. Staram się, aby pozostałe elementy stylizacji były mono-kolorystyczne. Dzięki temu akcent związany z czerwonym elementowi stylizacji będzie jeszcze silniejszy.

6 myśli w temacie “Czerwony – kolor miłości i odwagi”

  1. Jak zwykle świetny wpis, świetnie wyglądasz 🙂 Pamiętam jak będąc dzieckiem ubrałam się do kościoła w czerwoną spódniczkę i białą bluzkę to mama mi zwróciła uwagę (a była krawcową), że lepiej nie łączyć bieli z czerwienią w ubraniach. Wspominała, że takie kolory to tylko we fladze naszej. Tak mi to utkwiło w pamięci, że do tej pory unikam połączenia bieli i czerwieni 🙂

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s