Skórzane kurtki nie wychodzą z mody od wielu, wielu lat. Jej historia sięga pierwszej wojny światowej, kiedy została wyprodukowana dla pilotów myśliwców. Nieco później w 1928 Irving Schott, producent płaszczy deszczowych na Manhattanie, zaprojektował i wykonał pierwszą kurtkę motocyklową dla Harley Davidson.
Moda zmieniała się przez lata, ale kurtka skórzana jest bardzo uniwersalna, może być noszona do delikatnej sukienki lub rock’owej stylizacji, do szpilek i do „traperów”. Każdy może ją dopasować do swojego stylu i charakteru.
Kurtka: Mango
Sukienka: Greenpoint
Buty: Lasocki
Też mam swoją ulubioną i noszę ją tak, jak piszesz raz go lakierowanych glanów innym razem do czerwonych szpilek. Jestem przeciwna strojeniu się w szal z lisa, a co z kurtką skórzaną? Może skóra ekologiczna. Też są ładne.
PolubieniePolubione przez 1 osoba
Fakt też są ładne, ale zdecydowanie mniej trwałe. W sumie trudno powiedzieć co gorsze kupić kurtkę skórzaną raz na 10 lat czy w tym samym czasie 5 kurtek ze skóry ekologicznej. Przecież proces produkcji odzieży w krajach azjatyckich bardzo zatruwa środowisko, fabryki wylewają chemikalia do rzek, zdarza się, że 2/3 ludności w okolicznych wioskach jest chora na nowotwory. Staram się kupować produkty lepszej jakości, polskie lub produkowane w Europie. Oczywiście jestem przeciwniczką noszenia futer naturalnych, zabijanie zwierząt dla futra jest okropne. Natomiast kurtki skórzane są produkowane ze skóry cielęcej czy jagniecej, z których mamy także mieso – w sumie tak było od tysięcy lat. Powiem szczerze, że w tych czasach chyba nie da się wybrać dobrze, trzeba wybierać po prostu mniejsze zło – niestety 😕
PolubieniePolubione przez 1 osoba
Potrzebowałam to usłyszeć. Dziękuję
PolubieniePolubione przez 1 osoba
Kurtki skórzane, podobnie jak futra to tak samo tradycyjna odzież, noszona od wieków (futra kożuchy). W PL obowiązują europejskie normy dot hodowli zwierząt, więc nie widzę niczego złego w zakupie futra z polskich zakładów. Nie dajcie sie sterroryzować „eko” terrorystom i histeryczkom z I stron brukowców. Walka z polskicm przemysłem futrzarskim jest elementem POlityki, niczym więcej.
PolubieniePolubione przez 1 osoba